Maa hindamine ja tehingud

Maa hindamise eesmärk on maa väärtuse hindamine. Hindamise tulemusi kasutatakse tehingute tegemisel, maa korraldamisel, maksustamisel, erastamisel, õigusvastaselt võõrandatud maa kompenseerimisel ning muudel eesmärkidel.

Maa-ameti tegevused kinnisvara hindamise valdkonnas

  • maa korralise hindamise läbiviimine;
  • tehingute andmebaasi pidamine;
  • avalikkusele kinnisvaraturu statistika ja turuülevaadete koostamine;
  • maa kvaliteedi- ja hindamise kaardi pidamine;
  • maa hindamise tegevuslitsentside väljaandmine;
  • hoonestamata maade hindamine avalikul eesmärgil;
  • riigi- ja kohalike omavalitsuste asutuste nõustamine kinnisvara hindamise alastes küsimustes;
  • osalemine Eesti Kinnisvara Hindajate Ühingu töös.

Loetletud ülesandeid täidab Maa-ameti kinnisvara hindamise osakond.

NB! Maa-amet ei tegele eraomandis olevate maade (üksikobjektide) hindamisega.

Hindamisteenuse tellimiseks soovitame pöörduda litsentseeritud maa hindajate poole. Litsentseeritud maa hindaja on olemas igas suuremas kinnisvarabüroos.

Maa hindamise tegevuslitsentsid

Vastavalt maa hindamise seaduse § 4 lõikele 1 maa hindajaks (edaspidi hindaja) on isik, kellele on Vabariigi Valitsuse kehtestatud korras välja antud vastav tegevuslitsents. Korralisel hindamisel võib hindajaks olla ka avaliku teenistuse ametnik, kelle teenistuskohustuste hulka kuulub maa hindamine.

Maa hindamise tegevuslitsentside väljaandmine toimub maa hindamise tegevuslitsentside väljaandmise korra alusel.

Litsentsiomanikud

  1. Meelis Tammre 24.11.2016 - 24.11.2021
  2. Aleksander Sibul 29.05.2017 - 29.05.2022
  3. Kristi Sammal 29.05.2017 - 29.05.2022
  4. Eva-Mari Luts 29.05.2017 - 29.05.2022
  5. Merle Siigla 29.05.2017 - 29.05.2022
  6. Kristi Kreitsmann 29.05.2017 - 29.05.2022
  7. Aivar Tomson 15.11.2017 - 15.11.2022
  8. Kerli Koha 15.11.2017 - 15.11.2022
  9. Kaisa Hiire 15.11.2017 - 15.11.2022
  10. Hartti Tomson 22.05.2018 - 22.05.2023
  11. Härmo Haljaste 22.05.2018 - 22.05.2023
  12. Riho Lubi 22.05.2018 - 22.05.2023
  13. Toomas Vaks 22.05.2018 - 22.05.2023
  14. Kersti Soomuste 22.05.2018 - 22.05.2023
  15. Ingrid Rebane 23.05.2018 - 23.05.2023
  16. Lauri Prei 16.11.2018 - 16.11.2023
  17. Andres Teder 16.11.2018 - 16.11.2023
  18. Raigo Petter 16.05.2019 - 16.05.2024
  19. Natalja Rüütel 16.05.2019 - 16.05.2024
  20. Kristjan Gross 16.05.2019 - 16.05.2024
  21. Tõnu Kuhi 14.11.2019 - 14.11.2024
  22. Meret Kõrm 14.11.2019 - 14.11.2024
  23. Rudolf Halapuu 15.05.2020 - 15.05.2025
  24. Alan Insler 15.05.2020 - 15.05.2025
  25. Monica Meldo 15.05.2020 - 15.05.2025
  26. Eduard Elbrecht 16.11.2020 - 16.11.2025
  27. Karmen Saarep 16.11.2020 - 16.11.2025
  28. Marje Kolmar 16.11.2020 - 16.11.2025
  29. Mari Lember 16.11.2020 - 16.11.2025
  30. Inga Vatter 16.11.2020 - 16.11.2025
  31. Virgo Laansoo 17.11.2020 - 17.11.2025
  32. Ardi Johanson 18.05.2021 - 18.05.2026
  33. Kadi Kütt 18.05.2021 - 18.05.2026
  34. Helena Peiker 18.05.2021 - 18.05.2026
  35. Kadri Kärson 18.05.2021 - 18.05.2026
  36. Jana Kiik 18.05.2021 - 18.05.2026
  37. Sabine Liias 18.05.2021 - 18.05.2026

Viimati uuendatud 15.07.2021